پویش آگاهی از مغز

گسترش نور آگاهی

«پویش آگاهی از مغز» حرکتی فرهنگی-اجتماعی‌ است که «باشگاه مغز» در راستای رسالت خود، جهت گسترش دانش شناخت مغز و توسعه‌­ی فرهنگ آگاهی از توانمندی­‌های آن، در میان اقشار مختلف جامعه، به ویژه «مناطق کم‌برخوردار» آغاز نموده است. این پویش، از سال ۱۳۹۸ با حمایت مالی حاصل از دوره‌ی آموزشی «باشگاه مغز-مدیریت و کنترل» شکل گرفت و با درآمد حاصل از برگزاری دوره‌های بر خط این باشگاه و همچنین حمایت خیرین، به کار خود ادامه داد. پویش آگاهی از مغز، در مدت زمان کوتاهی توانست، گروه‌های سنی بسیاری را در اقصی نقاط کشور تحت پوشش و حمایت آموزشی خود قرار دهد.

هسته مرکزی پویش را دانش‌آموختگان باشگاه مغز تشکیل می­‌دهند. آنها در تلاش هستند تا هر آنچه را که بر مبنای کتاب‌ها و‌ تولیدات باشگاه مغز آموخته‌­اند، به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. بیان این نکته حائز اهمیت است که دانش‌­آموختگان، در طول این مسیر جهت تأمین منابع آموزشی و ابزارهای مورد نیاز اولیه از خدمات حمایتی «صندوق توسعه آگاهی» بهره‌مند می­‌گردند. اگرچه با شیوع پاندمی کرونا این حرکت ارزشمند برای مدت کوتاهی متوقف گردید، اما با شکل‌گیری ساختارهای مجازی و رسیدن به درکی عمیق‌تر از میزان اهمیت این موضوع و نیز نقش آن در بهسازی جامعه، دوباره با جدیتی بیشتر، به مسیر خود ادامه داد. به‌ گونه‌ای که امروز، انجام این امر برای دانش‌آموختگان دوره‌ها تبدیل به وظیفه‌ای گرانبها و از سوی مخاطبان به مطالبه‌ای حیاتی مبدل شده است.

 اهداف پویش آگاهی از مغز

باشگاه مغز، با افتخار اعلام می‌دارد که نقطه‌ی اتکای این حرکت ارزشمند، افرادی توانمند هستند که گسترش آگاهی و نیز توسعه­‌ی فرهنگ و آموزش مناسب را سرلوحه‌ی کارهای خود قرار داده‌اند و آماده‌ هستند بدون هیچ چشم داشت مالی، در مسیر انتقال دانش خود به هم‌میهنانشان گام بردارند.

یک نمونه از جلسات اجرایی پویش آگاهی از مغز

  • موضوع جلسه:
    بررسی طرح «هدیه‌ی من نور اگاهی؛ پویشی برای توانمند سازی مغزهای کودکان ایران»
  • این جلسه با حضور جمعی از داوطلبان، فعالان این پویش و دکتر حامد اختیاری در تاریخ 23 بهمن 1401 برگزار شده است.

 

 

دومین جلسه پیگیری طرح «هدیه‌ی من نور آگاهی؛ پویشی برای توانمندسازی مغز کودکان» ویژه مناطق کم‌برخوردار

  • این جلسه با حضور جمعی از داوطلبان، خیرین و دکتر حامد اختیاری در تاریخ 7 اسفند ماه 1401 برگزار شده است.