پویش آگاهی از مغز

 

«پویش یا کمپین آگاهی از مغز» حرکتی فرهنگی-اجتماعی‌ست که «باشگاه مغز» در راستای رسالت خود برای گسترش فرهنگ آگاه‌سازی مغزی در میان تمام اقشار مختلف و به ویژه «مناطق کم‌برخوردار» آغاز کرده است. این پویش که در سال ۱۳۹۸ با حمایت مالی حاصل از برگزاری دوره‌ی آنلاین «باشگاه مغز-مدیریت و کنترل» شکل گرفت، با درآمد حاصل از برگزاری سایر دوره‌های باشگاه مغز و حمایت خیرین مختلف ادامه یافت و به زودی به موجی همه‌گیر بدل شد که گروه‌های مختلف سنی و آموزشی را در بخش‌ها و‌مناطق مختلف کشور تحت پوشش و آموزش قرار داد.

مشارکت کنندگان این کمپین که عموماً از دانش‌آموختگان محتواهای باشگاه مغز محسوب می‌شوند، تلاش دارند تا محتواهای  آموخته‌شده‌ی خود را به تناسب نیاز مخاطب هدف و به صورت رایگان، بر مبنای کتاب‌ها و‌ تولیدات باشگاه مغز ارائه نمایند و در طی این مسیر قادر خواهند بود برای تأمین منابع آموزشی و ابزارهای مورد نیاز اولیه، از خدمات حمایتی «صندوق توسعه آگاهی»، در حد بضاعت صندوق، بهره‌مند باشند. روند رو به رشد این حرکت ارزشمند گرچه با شیوع پاندمی کرونا برای مدتی متوقف شد، اما با درک نیاز موجود و شکل‌گیری ساختارهای مجازی و‌ راه‌کارهای موازی، با جدیتی بیشتر از سرگرفته شد به‌طوری که امروز، انجام این امر به تکلیفی مهم برای دانش‌آموختگان دوره‌ها و مطالبه‌ای اساسی از سوی مخاطبان مبدل شده است.

خدمات حمایتی باشگاه مغز در راستای تحقق اهداف این پویش شامل:

•    تأمین منابع آموزشی و ابزارهای مورد نیاز اولیه (مانند بورسیه‌ی دوره‌ها و کتاب‌ها)
•    ایجاد صندوق «توسعه آگاهی» 
•    جذب علاقمندان جهت مشارکت در این پویش

 

  • تأمین منابع آموزشی و ابزارهای مورد نیاز اولیه (مانند بورسیه‌ی دوره‌ها و کتاب‌ها): باشگاه مغز در طی برگزاری دوره‌های خود سهمیه‌ای با عنوان بورسیه در نظر می‌گیرد.  در این بخش دانشجویان و مربیانی که تمکن مالی جهت برخورداری از آموزش‌ها را ندارند تحت حمایت مالی باشگاه مغز در دوره‌ها شرکت داده می‌شوند.
  • ایجاد صندوق «توسعه آگاهی»: در این طرح افراد مختلف با استفاده از صندوق «توسعه اگاهی» می‌توانند از طریق پرداخت‌های مالی و همچنین تهیه بسته‌های کتاب حمایت خود را از این طرح به انجام برسانند. 
  • جذب علاقمندان جهت مشارکت در این پویش: در این طرح شبکه‌ای ایجاد شده است از افراد داوطلب و فعال در این عرصه برای ایجاد ارتباط میان خیرین و مراکر خیریه. هسته مرکزی این شبکه و سایر داوطلبان به صورت منظم در جلسات هفتگی شرکت می‌کنند. گزارش دقیق فعالیت‌ها و پیگیری امور در این بخش صورت می‌گیرد. 

 

باشگاه مغز ضمن ارائه‌ی مستندات این پویش به واقع مردمی، با افتخار اعلام می‌دارد که نقطه‌ی اتکای این حرکت ارزشمند، نه تنها خیرین آگاه، که جوانان دانشمندی هستند که توسعه آگاهی، فرهنگ و آموزش صحیح را سرلوحه‌ی کارهای خود قرار داده‌اند و آماده‌اند بی‌چشمداشت مادی، در مسیر انتقال دانش خود به هم‌میهنانشان گام بردارند.


جهت کسب اطلاع در مورد چگونگی دریافت بورسیه بر روی اینجا کلیک نمایید.

یک نمونه از جلسات اجرایی پویش آگاهی از مغز

  • موضوع جلسه: بررسی طرح «هدیه‌ی من نور اگاهی؛ پویشی برای توانمند سازی مغرهای کودکان ایران»
  • این جلسه با حضور جمعی از داوطلبان و فعالان این پویش و دکتر حامد اختیاری در تاریخ 23 بهمن 1401 برگزار شده است.

 

 

 

 

دومین جلسه پیگیری طرح «هدیه‌ی من نور آگاهی؛ پویشی برای توانمندسازی مغز کودکان» ویژه مناطق کم‌برخوردار

  • این جلسه با حضور جمعی از داوطلبان و خیرین و دکتر حامد اختیاری در تاریخ 7 اسفند ماه 1401 برگزار شده است.

 

 

سایر ویدئوها:
توضیحات تکمیلی دکتر اختیاری در مورد نحوه مشارکت در طرح هدیه‌ی من نور آگاهی