باشگاه مغز؛کنترل و مدیریت

آموزش شیوه‌های فعال‌سازی توانمندی‌های مغزی

حامد اختیاری مشاهده پروفایل
تارا رضاپور مشاهده پروفایل

" مدتی است که شب‌ها تا نزدیک صبح بیدارم و به افکاری که مدام در ذهنم می‌چرخند فکر می‌کنم. نه می‌توانم آن‌ها را کنترل کنم و نه می‌توانم برایشان راه حلی پیدا کنم . صبح‌ها به سختی از خواب بیدار می‌شوم. کل روز خسته‌ام. کارایی‌ام به شدت پایین آمده است تا جایی که گاهی برای انتخاب یک موضوع ساده نیز باید ساعت‌ها فکر کنم، احساس می‌کنم حواس‌پرت و پر استرس شده‌ام‌؛ گاهی آنقدر درگیر یادآوری کارهایی که می‌بایست انجام می‌دادم می‌شوم که ناخودآگاه در صحبت با دیگران جمله‌ام را با یکی از کلمات سؤالی ذهنم ادامه می‌دهم ...."

شاید شما هم تجربه‌ی مشابهی از داستان بالا داشته باشید. گاهی این تجربه‌ها به خاطر تکرار فراوان برایمان عادی و جزیی از اتفاقات روزمره می‌شوند. اما حقیقت فراتر از یک تجربه ساده و گاه خنده‌دار است. زیرا تکرار این اتفاقات و ناتوانی در حل آن‌ها، هشداری درباره اتفاقاتی است که در مغز ما جریان دارند.


مغز ساختاری پیچیده و هوشمند دارد که حتی پیچیده‌ترین کامپیوترهای دنیا نیز به پای آن نمی‌رسند. اما گاهی این ابرکامپیوتر هم دچار مشکلاتی می‌شود که نشانه‌های آن در قالب تجربیاتی مانند داستان بالا بروز پیدا می‌کنند. این واقعیت جنبه‌ی مثبت نیز دارد که همان انعطاف‌پذیری مغز است. همه ما با مغزی متولد می‌شویم که قابلیت ارتقاء و بهبود ذاتی را دارد و این قابلیت منحصر به فرد را در طول عمر خود حفظ می‌کند. اما در این میان عواملی هستند که طبق تحقیقات علمی، در تسهیل و تسریع فرآیندهای مغزی، نقشی بسیار کلیدی بازی می‌کنند. یکی از این عوامل، قرار دادن مغز در محیطی غنی از تمرینات و آموزش‌هایی است که به صورت هدفمند، برای توانمندتر کردن عملکردهای مغزی طراحی شده‌اند. این تمرینات و آموزش‌ها امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌های داشتن زندگی سالم و فعال معرفی می‌شوند که باید به طور منظم و روزانه انجام شوند. 
در این دوره‌ی آموزشی آفلاین، افراد طی 16 جلسه ضمن آشنایی با عملکردهای مغزی خود از سطوح پایه مانند توجه پایدار و متمرکز تا سطوح عالی‌تر و پیشرفته‌تر مانند تصمیم‌گیری و حل‌مسئله، به ارتقای سطح آگاهی و توانمندی‌های مغزی خود می‌پردازند.

این دوره ویژه علاقمندان حوزه‌ی آموزش و علوم شناختی  است که بر مبنای برنامه  آموزشی "باشگاه مغز؛ کنترل و مدیریت" و با تأکید بر پایه‌های عصبی شناختی با تدریس: دکتر حامد اختیاری و دکتر تارا رضاپور برگزار گردیده است.

سرفصل‌ها و جلسات دوره:
جلسه اول
1 - مقدمه – توجه متمرکز و پایدار
جلسه دوم
1 - حافظه کاری
جلسه سوم
1 - توجه منعطف
جلسه چهارم
1 - توجه درونی
جلسه پنجم
1 - توجه منفی
جلسه ششم
1 - توجه مثبت
جلسه هفتم
1 - مهار پاسخ
جلسه هشتم
1 - مرور (1)
جلسه نهم
1 - حافظه‌‌ی بلند مدت
جلسه دهم
1 - حافظه‌ی هیجانی
جلسه یازدهم
1 - حافظه‌ی آینده‌‌نگر
جلسه دوازدهم
1 - کارکردهای اجرایی
جلسه سیزدهم
1 - تصمیم‌گیری و حل مسئله (1)
جلسه چهاردهم
1 - تصمیم‌گیری و حل مسئله (2)
جلسه پانزدهم
1 - مرور (2)
جلسه شانزدهم
1 - جمع بندی
مشخصات
مدرس‌:
حامد اختیاری تارا رضاپور
نوع رویداد:
آفلاین
مدت زمان:
24 ساعت
گواهی:
دارد
گروه مخاطب:
عموم افراد جامعه
تعداد جلسات:
16 جلسه
برای دریافت گواهی پذیرفته‌شدن در آزمون‌ها الزامی است.
250,000 تومان
ثبت‌نام

ضمانت پرداخت امن

نظرات (1 نظر)
ثبت نظر
حمیده 1402/03/21 - 09:52
دانشجوی دوره
سلام.این دوره برای من بسیار مفید و سودمند بوده وهست. از زحمات اساتید کمال تشکر را دارم.
دوره های دیگر: