ماجرای چاپ یک مقاله در نشریه American journal of Psychiatry

قدم به قدم تا چاپ یک مقاله در یک نشریه معتبر

در این سخنرانی با قصه‌ای از جنس واقعیت از زبان دکتر اختیاری، در مورد گام‌های پیموده شده، خلاقیت‌ها و کنجکاوی‌های علمی که نهایتا منجر به چاپ یک مقاله در نشریه American journal of Psychioatry, 2023 شده است، همراه می‌شویم. 


این داستان که حاوی نکات مهم حرکت در یک مسیر علمی‌ست، همچنین بهانه‌ایست برای بررسی جدیدترین یافته‌ها در زمینه «تحریک مغزی مبتنی بر نقشه‌برداری مغزی» و در این سخنرانی به موارد زیر نیز پرداخته می‌شود:
اهمیت موقعیت برای کارهای تحریک مغزی
توجه به تفاوت‌های بین‌ فردی
نقشه‌برداری عملکردی و ساختاری بهترین راه برای طراحی مداخلات فردی سازی شده
همکاری و ایجاد ارتباطات بین‌المللی در عین حال انجام کارهای با کیفیت و عمیق در جایی که هستیم
لذت کنجکاوی علمی
عاشق شوید....

درباره مقاله

در این مطالعه مروری که در حوزه اعتیاد انجام شده، محققان به جمع آوری شواهدی پرداخته‌اند که نشان می‌دهد قشر پیش پیشانی شکمی مغز (با نام علمی frontopolar) می‌تواند هدف اصلی برای درمان‌های جدید در تعدیل عصبی در زمینه اعتیاد باشد. 

این مطالعه که در مجله American Journal of Psychiatry  با ضریب تاثیر IF = 17.7 چاپ شده درتعامل بین سه آزمایشگاه اصلی دکتر حامد اختیاری از دانشگاه مینه سوتا؛ دکتر مایکل فاکس از دانشگاه هاروارد و دکتر کالین هنلون از دانشگاه کارولینای جنوبی صورت گرفته است. 
نویسنده اول این مقاله دکتر غزاله سلیمانی فارغ التحصیل دکتری مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که هم‌اکنون در حال گذراندن دوره پسادکتری خود در دانشگاه مینه سوتا زیر نظر دکتر حامد اختیاری می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به فایل اصلی مقاله کلیلک کنید.

 سخنرانی دکتر حامد اختیاری در هفتمین کنگره بین‌المللی نقشه‌برداری مغز- تیرماه  1402 

 

دیگر ویدئوها: